czwartek, 17 czerwca 2010

Rasy Psów

YORK
Psy rasy York są coraz bardziej znane w Polsce. Swoją popularność zawdzięczają niewielkim rozmiarom, niezwykłemu temperamentowi oraz, co chyba ważniejsze, wciąż rosnącej modzie na te małe pieski, szczególnie wśród gwiazd filmu i muzyki. York pochodzi z Wielkiej Brytanii, z hrabstwa Yorkshire położonego w północnym rejonie wysp. Rasa powstała ze skrzyżowania nie istniejącego już clydesdale terriera, skye terriera i maltańczyka.SHI-TZU
Sklasyfikowany jest jako pies chiński i pochodzi z Tybetu. Ta rasa powstała prawdopodobnie z krzyżówki pekińczyka oraz Lhasa Apso jednak badania i testy DNA wskazują iż rasa ta jest zdecydowanie starsza. Na kontyngent europejski trafiły w latach trzydziestych. Włos u psa rasy Shih Tzu jest długi, sięgający ziemi. Umaszczenia psa jest w różnych kolorach: biały, czerwony, beżowy, czarny oraz tricolor.

RATLEREK
Ratlerek to popularna rasa psów, coraz częściej kupowanych jako „maskotki” głównie ze względu na swoje charakterystyczne niewielkie rozmiary. W rzeczywistości, ratlerki to bardzo energiczne i żywiołowe psy, lubiące towarzystwo ludzi i innych zwierząt. Są to zwierzęta ciekawe świata i otoczenia, bardzo lubią podróżować ze swoim właścicielem, źle znoszą samotność, stąd niezwykle istotnym w hodowli tej rasy staje się zapewnienie psu dużej ilości ruchu.


2 komentarze:

  1. Nie ma pieskow rasy ratlerek sa jedynie pieski ktore sa one do nich podobne Prazsky Krysarik lub inaczej na nie mowiac Prasky rater ale ratlerki to nie rasa.

    OdpowiedzUsuń